![]() | Vandaag is woensdag 16 april Verjaardag paus Benedictus XVI |
categorie |
![]() ontmoeting | |||
wanneer | zaterdag 13 september
![]() | |||
begintijd | 10:00 uur | |||
eindtijd | 16:30 uur | |||
titel | Internationale Misdienaarsdag | |||
beschrijving | ![]() Op zaterdag 13 september 2025 vindt in Oudenbosch de tweede landelijke misdienaarsdag plaats. Misdienaars, acolieten en hun begeleiders uit het hele land zijn van harte welkom in en om de basiliek van de H.H. Agatha en Barbara voor een dag vol geloof, ontmoeting en ontspanning. De dag staat in het teken van het jubeljaar 2025 en roept jonge deelnemers op om als pelgrims van hoop op weg te gaan, in verbondenheid met elkaar en met de Kerk wereldwijd. De basiliek in Oudenbosch - een indrukwekkende kopie van de Romeinse Sint Pieter en Sint Jan van Lateranen - vormt het decor van deze bijzondere dag. De misdienaarsdag geldt als een blijk van waardering voor de inzet van misdienaars en acolieten aan het altaar. Het programma begint om 10.00 uur met een ontvangst in gemeenschapshuis Fidei et Arti, gevolgd door een gezamenlijke processie naar de basiliek en een feestelijke eucharistieviering om 11.15 uur. Na de lunchpauze wacht de deelnemers een mysterietocht door Oudenbosch, die op speelse wijze verdieping en ontmoeting combineert. De dag eindigt rond 16.15 uur met een gezamenlijke afsluiting en een presentje als aandenken. De editie van 2023, toen zo’n 370 misdienaars zich verzamelden in het Duitse bedevaartsoord Kevelaer, wordt door velen nog met plezier herinnerd. De dag kende toen een vergelijkbare opzet, met een stemmige eucharistieviering, een speurtocht en momenten van gebed. Vicaris Paul Verbeek noemde het toen “een zonnige dag in alle opzichten” en roemde de intense betrokkenheid van de jongeren. Ook pastoor Jochem van Velthoven sprak van “een goede kennismaking met de vreugde en geloofservaring van de bedevaart.” Het Landelijke Platform voor Bedevaarten die de dag organiseert hoopt dat ook dit jaar opnieuw veel jongeren op weg gaan, als teken van hoop en verbondenheid. Deelname aan de Misdienaarsdag kost € 20,00 per persoon. Aanmelden kan via de website van het bisdom Breda. De reis naar Oudenbosch is op eigen gelegenheid. Deelnemers uit andere bisdommen wenden zich tot hun eigen bisdom voor aanmelding.
| |||
info | bisdombreda.nl/algemeen/landelijke-misdienaarsdag-2025-in-oudenbosch | |||
locatie | Basiliek van de H. Agatha en Barbara, Markt 57 | |||
plaats | Oudenbosch (Noord-Brabant) | |||
postcode | 47 | |||
bisdom | Breda | |||
doelgroep | ![]() | |||
Google map |
Ontbreken de evenementen van uw organisatie? Neem contact op met info@rkactiviteiten.nl om te informeren naar de mogelijkheden!
| De redactie houdt zich het recht voor ingezonden aankondigingen van evenementen voor publicatie te weigeren zonder opgaaf van redenen. | Aan de publicatie van deze kalender kunnen geen rechten worden ontleend. Aan de uitvoering wordt de grootst mogelijke zorg besteed maar niets menselijks is ons vreemd. |
© 2025 rkactiviteiten.nl Niets van deze uitgave mag opnieuw worden uitgegeven in welke vorm dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Ontwerp, implementatie & uitgever: iMoose.nl |