De Delftse Maria Ommegang vindt dit jaar plaats op zondag 19 juni. De RKJ Delft organiseert dit jaar ook weer een Jongerenprogramma als aanvulling op de Ommegang.
Het thema van het jongerenprogramma is dit jaar ‘Er is meer!’ . Het bestaat uit een middagvullend programma met keuze uit lezingen en workshops, en een lichter gedeelte met een lagerhuis debat en een stadswandeling. De lezingen zullen verzorgd worden door Paul van Geest (bekend van zijn columns in het Nederlands Dagblad) over de rol van de heiligen in ons geloof, de andere lezing zal worden verzorgd door Broeder Clemens-Maria (van de Broeders van St-Jan uit Den Haag) over Maria.
Ons programma begint met een korte inleiding om 9.15 uur in het gebouw van Sanctus Virgilius. De Ommegang start om 9.45 uur bij de Hippolytuskapel aan de Oude Delft 118. Dan lopen we naar de Maria van Jessekerk, waar om 10.30 uur de H. Mis begint. Vervolgens is er voor deelnemers aan het jongerenprogramma een lunch, verzorgd door de RKJ. Om 13.30 uur begint het middaggedeelte in het gebouw van Sanctus Virgilius.
Na de lezingen en de wandeling vervolgen we het programma in de Maria van Jessekerk, met een Vespers (avondgebed) , waarin Maria en de heiligen een bijzondere rol vervullen in de liturgie. Ter afsluiting van het programma zal er gelegenheid zijn om gezamenlijk na te praten in de Jozefzaal (naast de kerk), hierbij zal gelegenheid geboden worden om op eigen kosten een pizza o.i.d. te bestellen.
Vanwege inkoop en voorbereiding stellen wij het op prijs als u aanmeldt per e-mail.
|